Zeatawy meblowe z rattanu

Rattan to roślina o długich, giętkich pędach, która występuje w tropikalnych rejonach naszego globu – na Cejlonie i w Indiach. Jest wykorzystywana przede wszystkim jako surowiec meblarski.

Meble z rattanu znakomicie pasują do wnętrz mieszkalnych, sklepów, czy nawet biur. Ich naturalne pochodzenie, a także subtelna estetyka sprawia, że dobrze współgrają z otoczeniem.

Z rattanu produkowane są różne typy mebli – począwszy od rattanowych kompletów wypoczynkowych, przez różnego typu regały i kwietniki, fotele z rattanu, a na drobnych rattanowych akcesoriach kończąc.
Meble wytwarzane z rattanu często odznaczają się bardzo dekoracyjną plecionką. Oprócz zalet wynikających z dekoracyjności rattanu, nie należy zapominać o jego doskonałych funkcjach praktycznych. Fotele rattanowe, czy też całe zestawy mebli wypoczynkowych to doskonałe miejsce relaksu. Dodatkowo, często są one uzupełniane wygodnymi poduszkami, których kolorystyka może być przez nas indywidualnie dobrana do stylu naszego wnętrza.

Rattan znakomicie sprawdza się nie tylko w salonie, ale również w łazience. Dzięki praktycznym rattanowym koszom na bieliznę lub wygodnym regałom w łatwy sposób zorganizujemy, niewielką często, przestrzeń naszej łazienki.

Osobną grupę stanowią rattanowe meble do ogrodu. Rattan, jako materiał w pełni ekologiczny, idealnie będzie pasować do naturalnej przestrzeni ogrodu. Urządzając część wypoczynkową ogrodu możemy wykorzystać rattanowe fotele lub krzesła, wykonane z rattanu ławki z wygodnym oparciem, stoliki różnego kształtu, które mogą być uzupełniane taflą szkła zabezpieczającą rattanowy blat. Meble ogrodowe często w standardzie są uzupełniane miękkimi poduszkami.

Rattanowe meble są trwałe i odporne na zniszczenie wynikające z codziennego użytkowania. Należy jedynie zadbać by, podobnie jak w przypadku mebli wiklinowych, przedmioty rattanowe nie miały kontaktu z wodą. Ma to zwłaszcza znaczenie w przypadku rattanowych mebli do ogrodu. Nie powinny być wystawione na działanie deszczu, ani wilgoci pochodzącej z podłoża, na którym ustawiliśmy nasze meble z rattanu.