Wyposażenie sklepów

Żaden sklep nie może obejść się bez podstawowego wyposażenia, jakim są regały do ekspozycji towarów, stoły i wszelkiego rodzaju pojemniki do przechowywania.

W niektórych branżach handlu detalicznego możemy zaobserwować ciekawy trend związany z wykorzystaniem wikliny do aranżacji sklepowych wnętrz. Na początku należy jednak zastanowić się, czy ten naturalny materiał, jakim jest wiklina, będzie dobrze współgrał z charakterem naszej działalności handlowej.
Wiklinowe elementy wyposażenia sklepów są zdecydowanie polecane dla piekarni, kwiaciarni i stoisk warzywno-owocowych. Wiklinowe kosze bardzo dobrze posłużą do przechowywania drobnych wypieków, czy owoców cytrusowych.

Niezależnie od rodzaju sklepu akcenty z wikliny zawsze dobrze sprawdzą się w roli dekoracyjnej. Możemy wykorzystać kosze wiklinowe różnej wielkości do stworzenia interesujących kompozycji z roślin lub owoców. Estetyczny koszyk wiklinowy będzie bardzo dobrym miejscem na słodkie przekąski dla klientów odwiedzających nasz sklep.

Jeżeli dysponujemy większą powierzchnią sklepu możemy pokusić się o zorganizowanie przytulnego miejsca dla naszych klientów, w którym będą mogli odpocząć. Do takiej roli świetnie będą nadawać się wiklinowe fotele, które dodatkowo mogą zostać uzupełnione poduszkami, zwiększającymi komfort wypoczynku.

Do aranżacji wyposażenia sklepowego możemy również wykorzystać rattan. Meble rattanowe posiadają solidną i wytrzymałą konstrukcję, dzięki czemu możemy do wyposażenia sklepów stosować regały, komody z szufladami, stoły do ekspozycji wyłożonych towarów. Meble z rattanu będą odpowiednie np. do butików odzieżowych różnego typu, sklepów obuwniczych lub punktów handlowych oferujących ekologiczną żywność.

Dzięki zastosowaniu wikliny i rattanu do wystroju wnętrz sklepowych możemy uzyskać efekt naturalnej prostoty lub egzotycznego przepychu. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Wybierając rodzaj wyposażenia sklepu warto wziąć pod uwagę to, że klienci coraz częściej oceniają sklep nie tylko na podstawie oferowanych towarów, ale pod uwagę biorą również wystrój sklepu.