Meble wiklinowe do łazienki

Nasza łazienka często ma bardzo ograniczony metraż, co z kolei zmusza nas do rozważnego gospodarowania dostępną przestrzenią, gdy przystępujemy do urządzania jej wnętrza. Panuje powszechna opinia, że w łazience lub toalecie najlepiej sprawdzają się meble i akcesoria z tworzyw sztucznych. Owszem, na pewno są praktyczne i łatwo utrzymać je w czystości, ale czy są estetyczne? Raczej nie. Jeżeli więc zależy nam na dopieszczeniu naszego zmysłu estetycznego, zdecydujmy się na wiklinowe meble i dodatki do naszej łazienki.

Wbrew pozorom, wiklina w łazience sprawdza się znakomicie. Dzięki swojej lekkości i przewiewnej strukturze szybko pozbywa się wilgoci. Warto oczywiście zadbać o prawidłową wentylację w łazience, ale obecnie jest to standard wymagany normami budowlanymi.

Nie należy więc bać się wikliny w łazience, tylko śmiało korzystać z jej wszystkich zalet i naturalnego uroku.
Urządzając łazienkę do dyspozycji mamy wiele przydatnych wiklinowych elementów. Na pierwszym miejscu znajdzie się na pewno wiklinowy regał lub szafka na podręczne drobiazgi – dodatkowo mogą być one wyposażone w kółka, umożliwiające łatwe przemieszczanie.
Na ścianie możemy zamontować praktyczny wiklinowy wieszak na ręczniki, które dzięki temu błyskawicznie wyschną i nie stracą swej świeżości.

W naszej łazience nie powinno również zabraknąć kosza z wikliny na brudną bieliznę tzw. brudniaka. Jego plecionkowa struktura umożliwia swobodny przepływ powietrza do wnętrza i na zewnątrz kosza. Dzięki temu nawet wilgotne ubrania, czy właśnie ręczniki, włożone do wiklinowego brudniaka szybko wysychają i nie przyjmują nieprzyjemnego zapachu. Kosz na brudną bieliznę możemy dobrać do przestrzeni naszej łazienki – jeżeli dysponujemy tylko wolnym kątem, warto zakupić narożny kosz, który również w tym miejscu znakomicie spełni swoją rolę.
Jako użyteczne elementy wyposażenia łazienek, ogromną popularnością cieszą się od dawna różnego rodzaju wiklinowe koszyki i zamykane pojemniki. To świetne miejsce na przechowywanie kosmetyków i przyborów toaletowych.