Naturalne maty z wikliny

Wiklina ma wiele zastosowań w naszym domu i ogrodzie. Jednak niewiele osób wie o jeszcze jednym produkcie z wikliny, dzięki któremu możemy ułatwić i uprzyjemnić sobie życie. Tym mniej znanym produktem są maty wiklinowe. Są one produkowane w różnych wielkościach. Odznaczają się dużą elastycznością, przez co można je zwijać i łatwo transportować.

Maty z wikliny są do kupienia w sklepach internetowych, lub też coraz częściej można je nabyć w marketach z wyposażeniem do ogrodów. Zakupienie mat wiklinowych nie jest dużym wydatkiem, a dzięki nim możemy zwiększyć komfort naszego domu i ogrodu.

Maty wiklinowe możemy wykorzystać do osłonięcia balkonu. Jest to dobre zabezpieczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem lub opadami śniegu. Dodatkowo zapewni nam ochronę przed wzrokiem przechodniów lub sąsiadów.

W podobny sposób możemy użyć mat z wikliny do osłonięcia ogrodzenia z siatki w ogrodzie czy na działce. W takim przypadku plusem będzie odgrodzenie się od ruchu ulicznego i nieproszonych spojrzeń. Dodatkowo ograniczymy przenikanie hałasu i kurzu.

Maty wiklinowe będą również dobrym zabezpieczeniem bardziej wrażliwych roślin przed wiosennymi przymrozkami i zimnym wiatrem.

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie mat wiklinowych do stworzenia neutralnego tła dla atrakcyjnych kwiatów i krzewów, przez co będą się jeszcze lepiej prezentować.

Zdarza się również, że na tarasie czy balkonie mamy rośliny w doniczkach, które już dawno straciły estetyczny wygląd. W takim przypadku możemy również posłużyć się matą wiklinową, która doskonale zakryje nieładną powierzchnię pojemnika, w którym rosną nasze ulubione rośliny. Dzięki temu nie musimy z niego rezygnować i na pewno posłuży nam jeszcze długi czas.

Wiklina znajdzie również zastosowanie w altanie czy na werandzie. Mat wiklinowych użyjemy jako rolet, żeby chronić się przed nadmiarem słońca.

Maty wiklinowe doskonale nadają się również do osłonięcia wypoczynkowej części ogrodu lub tarasu. Gdy my będziemy się relaksować na wiklinowych lub rattanowych meblach, maty z tego naturalnego surowca zapewnią nam przyjemny cień, osłonę od wiatru i wścibskich spojrzeń.