Meble ogrodowe

Coraz częściej zależy nam na bliskim kontakcie z naturą. I to nie tylko od czasu do czasu, ale chcemy obcować z nią codziennie. Dlatego też rezygnujemy z osiedlowych mieszkań i przenosimy się do domu z ogrodem.

Nieodłącznym elementem dobrze urządzonego ogrodu są odpowiednie meble ogrodowe.
Pomimo tego, że meble do ogrodu wykonane z tworzyw sztucznych nadal cieszą się sporą popularnością, coraz chętniej kupujemy meble wykonane z naturalnych materiałów. Obok drewna różnych, często egzotycznych gatunków, do wyrobu mebli ogrodowych wykorzystywana jest także nasza swojska wiklina, oraz pochodzący z tropikalnych rejonów rattan.

Wiklinowe meble do ogrodu dostępne są w różnych stylach. Możemy zdecydować się na takie, które charakteryzują się tradycyjnym wyglądem, lub też bardziej nowoczesne, czy w orientalnym klimacie. Wybór, jakiego dokonamy, zależy tylko od naszego gustu i potrzeb. Z wikliny produkowane jest właściwie wszystko, co może być przydatne do odpoczynku w ogrodzie. Fotele wiklinowe, stoliki, ławki z wikliny, czy też różnego rodzaju kosze lub zamykane pojemniki, w których możemy przechowywać podręczne rzeczy.

Korzystając z mebli w ogrodzie dobrze jest je ustawić na suchym i twardym podłożu, które zapewni im trwałość i stabilność. Meble wiklinowe nie powinny stać bezpośrednio na ziemi, ponieważ łatwo ulegać mogą zawilgoceniu. Niestety wilgoć jest największym wrogiem wyrobów  z wikliny. Jeżeli jednak zadbamy o to, by nasze meble wiklinowe nie były narażone na przemoczenie deszczem lub wilgoć pochodzącą z podłoża na którym stoją, na pewno będą nam długo służyć.

Innym materiałem z którego produkowane są meble ogrodowe, a który zdobywa coraz większą popularność, jest rattan. Meble produkowane z rattanu odznaczają się dużą wytrzymałością. Charakterystyczny styl mebli rattanowych będzie znakomicie komponował się z naturalnym otoczeniem naszego ogrodu. Także w przypadku mebli z rattanu mamy szeroki asortyment. Do wyboru są fotele lub krzesła rattanowe, stoły, ławki i wiele innych dodatków, które z pewnością uprzyjemnią nasz wypoczynek w ogrodzie.