Wygodne fotele wiklinowe

Fotele wiklinowe są zawsze bardzo stylowym akcentem w mieszkaniu. Decydując się na meble tego typu nie musimy się obawiać, że wiklina szybko ulegnie zniszczeniu. Wręcz przeciwnie. Wiklina jako surowiec meblarski jest wyjątkowo trwała i wytrzymała. Należy jedynie odpowiednio o nią zadbać. Fotele z wikliny charakteryzują się naturalnym stylem, dzięki czemu świetnie prezentują się w każdym wnętrzu.

Na rynku najczęściej dostępne są wiklinowe fotele o tradycyjnym kształcie. Przy odrobinie szczęścia możemy natrafić również na meble z wikliny, które posiadają rozbudowane, często ażurowe oparcie i orientalny rodowód.
Bardzo interesującą propozycją są fotele podwieszane. Mają one najczęściej kształt owalny, a siedzisko umieszczone jest w przytulnym, okrągłym wnętrzu. Należy jednak dopilnować, by fotel był solidnie umocowany np. do belki stropowej.
Meble z wikliny często posiadają profilowane siedziska i oparcia oraz podłokietniki. Poduszki dodatkowo zwiększają komfort ich użytkowania.
Wszystkie omówione wyżej modele foteli z wikliny znakomicie sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz – na balkonie, tarasie lub w ogrodzie.

Wiklina, jako w pełni ekologiczny materiał, świetnie komponuje się z naturalnym otoczeniem. Aby dłużej cieszyć się wiklinowymi meblami należy chronić je przed wilgocią. Szczególnie ważne jest to zimą – wiklinowe wyroby, z których korzystaliśmy na zewnątrz, powinny na okres zimowy zostać przeniesione do suchego pomieszczenia. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji będziemy mogli długo korzystać z wypoczynku w ulubionym wiklinowym fotelu.

Dobrym uzupełnieniem wiklinowego wyposażenia naszego domu są meble rattanowe. Rattan, podobnie jak wiklina, jest materiałem całkowicie naturalnym. W związku z tym fotele wiklinowe doskonale komponują się z rattanowymi dodatkami – np. stolikiem czy ławką. Dobrze jest jedynie zwrócić uwagę, by fotele z wikliny i meble rattanowe były wykonane w podobnym stylu. Dzięki temu uzyskamy wrażenie, że wszystkie nasze meble, mimo że wykonane z nieco odmiennych materiałów, są jedną, zgraną całością.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18512 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 353

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/wiklinowe-fotele/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:358 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-includes/functions.php(3598): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-includes/plugin.php(524): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-includes/load.php(671): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 358